O NAS

W ZGODZIE Z NATURĄ

Firma Komers zlokalizowana jest w malowniczej, ekologicznie czystej, pagórkowatej okolicy niedaleko Gdańska. Na początku lat 90. zdobywała doświadczenie w handlu, będąc jednym z liderów dystrybucji wyrobów alkoholowych w Polsce.

W 1996 właściciel firmy nabył gospodarstwo rolne wraz ze starą gorzelnią w Goszynie, stawiając w jej miejscu nowoczesny zakład produkcji spirytusu.

Pierwsze wzmianki

O produkcji alkoholu w Goszynie pochodzą z II połowy XIX wieku, gdy w dokumentach i na mapach historycznych wymienia się gorzelnię w tej miejscowości.

W „General Adressbuch des Ritterguts und Gutsbesitzer in Norddeutschland”, czyli w książce adresowej właścicieli majątków w Północnych Niemczech z 1872 roku, gorzelnia figuruje jako jeden z najważniejszych obiektów na terenie majątku Goszyn. Był to sporej wielkości, nowoczesny zakład. Już pod koniec XIX wieku gorzelnia napędzana była maszyną parową o – imponującej jak na owe czasy – mocy 8 KM.

POWRÓT DO TRADYCJI

Firma Komers przywróciła dawną świetność zakładu. W latach 2000-2004 rozbudowała gorzelnię, zrekonstruowała zabytkowe pomieszczenia piwniczne zakładu, przywracając im pierwotny charakter oraz miejsca leżakowania alkoholi.

Możliwości jakie dawała fabryka – prowadzenia produkcji na bazie wyselekcjonowanych surowców, stosowania wody z własnych głębinowych ujęć, wytwarzania spirytusu we własnej gorzelni, przez jego rektyfikację, aż po odpowiednie miejsca do leżakowania alkoholi – dały impuls do powstania pierwszego likieru sporządzonego na bazie staropolskiej receptury – Ambrosji Miodowej. To właśnie ona dała początek linii wódek, likierów i nalewek.

KOMERS INTERNATIONAL
ul. Boczna 4, 83-010 Straszyn, Polska

komers@komers.com.pl